Model 265 Differential Pressure Transmitter 26510R1WBABA1C
Lượt xem: 1142
Danh mục : Sensor & Transmitter
Nhãn hiệu : Setra
Dòng sản phẩm : Model 265 Differential Pressure Transmitter
*Đây là hình đại diện cho dòng sản phẩm này và có thể sai khác với sản phẩm thực tế.
26510R1WBABA1C DPT AIR;1% ACCURACY,+/- 0.1" CONDUIT;O-5VDC
Mô tả Giá thành viên Mua hàng
26510R1WBABA1C 26510R1WBABA1C DPT AIR;1% ACCURACY,+/- 0.1" CONDUIT;O-5VDC Đăng nhập Đăng nhập
Setra’s Model 265 is a lower price solution that offers an excellent price to performance ratio and meets the requirements in all typical HVAC applications. The 265 is a low differential pressure transducer that uses a dead-ended capacitive sensing element that requires minimal amplification and delivers excellent accuracy and longterm stability. It delivers ±1% FS accuracy with ±0.25% and ±0.5% accuracy options with pressure ranges from 0.25” W.C. up to 100” W.C. The 265 has a small footprint, an AC power option and an optional conduit cover that allows for simple, secure installation for any applications
FEATURES/BENEFITS
Excellent price-to-performance ratio
Reduce installation costs
±0.25%, ±0.4%, ±1% FS accuracy options
24 VDC or 24 VAC excitation
Voltage or analog outputs
Reverse wiring protection
Internal regulation
Fire retardant case (UL 94 V-0 approved)