Model 265 Differential Pressure Transmitter 26512R5WB11T1C
Lượt xem: 1210
26512R5WB11T1C - DPT AIR;1% ACCURACY,+/- 2.5";4-20MA
Mô tả Giá thành viên Mua hàng
26512R5WB11T1C 26512R5WB11T1C - DPT AIR;1% ACCURACY,+/- 2.5";4-20MA Đăng nhập Đăng nhập
Setra’s Model 265 is a lower price solution that offers an excellent price to performance ratio and meets the requirements in all typical HVAC applications. The 265 is a low differential pressure transducer that uses a dead-ended capacitive sensing element that requires minimal amplification and delivers excellent accuracy and longterm stability. It delivers ±1% FS accuracy with ±0.25% and ±0.5% accuracy options with pressure ranges from 0.25” W.C. up to 100” W.C. The 265 has a small footprint, an AC power option and an optional conduit cover that allows for simple, secure installation for any applications
Reduce installation costs
±0.25%, ±0.4%, ±1% FS accuracy options
24 VDC or 24 VAC excitation
Internal regulation
Fire retardant case (UL 94 V-0 approved)