Model 264 Differential Pressure Transmitter 26411R5WD2DA1C
Lượt xem: 1095
Danh mục : Sensor & Transmitter
Nhãn hiệu : Setra
Dòng sản phẩm : Model 264 Differential Pressure Transmitter
*Đây là hình đại diện cho dòng sản phẩm này và có thể sai khác với sản phẩm thực tế.
26411R5WD2DA1C Low Differential Pressure Transducer, 0 to 1.5" W.C, 0 to 5 VDC, 1/2" Conduit Opening
Mô tả Giá thành viên Mua hàng
26411R5WD2DA1C 26411R5WD2DA1C Low Differential Pressure Transducer, 0 to 1.5" W.C, 0 to 5 VDC, 1/2" Conduit Opening Đăng nhập Đăng nhập
Features
  1. Industry standard for very low differential pressure
  2. ±0.25%, ±0.4%, ±1% FS accuracy
  3. Up to 10 PSI overpressure (range dependent)
  4. Installation time minimized w/ mounting options
  5. Reverse wiring protection
  6. Internal regulation permits use with unregulated DC power supplies
  7. Fire retardant case (UL 94 V-0 approved)