TE-635AM-2 Temperature Sensor
Lượt xem: 1341
WELL TEMP SEN 6" 1K PT
Mô tả Giá thành viên Mua hàng
TE-635AM-2 WELL TEMP SEN 6" 1K PT Đăng nhập Đăng nhập
Description
Sensors are available in the following types:
1k ohm thin-film nickel
1k ohm nickel averaging
1k ohm thin-film platinum
100 ohm platinum equivalent averaging
1k ohm platinum equivalent averaging
2.2k (2,252) ohm thermistor
10k ohm thermistor, Johnson Controls® Type II
come equipped with a 10 ft (3 m) plenum-rated cable with 1/4 in. (6.35 mm) internal thread insulated quick-connect terminations on leads
offer a rugged stainless steel cover
provide 22 AWG (0.6 mm diameter) lead wires with low voltage installation
TE-63xxM Models
The TE-63xxM (metal enclosure) models
come with a corrosion-protected steel enclosure with a 0.88 in. (22 mm) hole for a 1/2 in. (12.7 mm) conduit fitting
The TE-63xS (strap-mount) models:x
provide a 1/4 in. (6.35 mm) diameter stainless steel probe without an enclosure
include three cable ties for mounting to pipe up to 2-5/8 in. (67 mm) in diameter
come equipped with a 10 ft (3 m) plenum-rated cable
offer an accessory mounting kit for mounting to a pipe up to 11 in. (280 mm) in diameter