Water Temperature Sensor BA/10K-3-I-2-BB2
Lượt xem: 1297
Danh mục : Sensor & Transmitter
Nhãn hiệu : Delta Controls
Dòng sản phẩm : Delta Water Temperature Sensor
*Đây là hình đại diện cho dòng sản phẩm này và có thể sai khác với sản phẩm thực tế.
BA/10K-3-I-2-BB2 Immersion Temp Sensor
Mô tả Giá thành viên Mua hàng
BA/10K-3-I-2-BB2 BA/10K-3-I-2-BB2 Immersion Temp Sensor Đăng nhập Đăng nhập
Accuracy Thermistor ±0.36°F (0.2°C) RTD ±0.55°F (0.30°C) Sensor Type Thermistor 10 kΩ Type II & III RTD 100Ω, 1000Ω, 385 curve; 1000Ω, 375 curve Temperature Range 32° to 158°F (-0° to 70°C) Stability Thermistor <0.036°F (0.02°C) per year RTD 0.14°C with 6,000 continuous hours at 400°C Heat Dissipation 2.7 mW/°C (power need to raise the temperature 1°C), 0.4°C/mW at 0°C Enclosure Rating JB: NEMA 1, 2" x 4" J-box with 1/2" knockouts BB: NEMA 4, BAPI Box Enclosure - IP66 rated, UV-resistant polyhcarbonate BB2: NEMA 4, BAPI Box 2 Enclosure - IP66 rated, UV-resistant polycarbonate BB4: NEMA 1, BAPI Box 4- IP20 nylon & plastic WP: NEMA 3R Aluminum Mounting Directly to pipe Wiring Terminations 22 AWG wire, etched teflon leads Weight I2: 0.65 lb (0.29 Kg) I4 & I8: 0.8 lb (0.36 Kg) Approvals CE, RoHS Warranty Lifetime